Władze Krakowa

Głównym z trudnych utrudnień w lwiej części miast w naszym kraju jest komunikacja. Polskie województwa nie są dostosowane do tak dużego nasilenia ruchu, jaki powstał poprzez zwiększenie się ilości pojazdów na polskich ulicach. Dlatego jedną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie powinno rozpocząć prawie każda gmina jest inwestycja w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Drogi i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by zwiększyć zadowolenie krakowian a także usprawni całokształt infrastruktury miasta.

Na tle innych lokalizacji, inwestycje komunikacyjne jakie realizuje Kraków silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w głosowaniu wypowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową oraz drogi trzeba zainwestować sporo środków . Z ważniejszych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
w pełni elektryczną nitkę autobusów – pierwszą w Polsce,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto ma inwestycje w przynajmniej kilka nowoczesnych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi drogami oraz remonty już powstałych tras autobusowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy napraw nie znoszą – problemy w komunikacji i dotarciu do pracy dają się im we znaki na co dzień. Warto zaś pamiętać, że bez napraw infrastruktura nie może się poprawić i aby mieszkało się lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.Majchrowski program
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie nowe linie komunikacji, ale również lepszej odporności powierzchnia dróg, która będzie mocniejsza i odporna. (jednym z takich wzorów może być ścieralna powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto potrzebuje dodatkowo wielu remontów i inwestycji, by poruszało się po nim wygodnie. Zarówno autem, ale też tramwajami. Ale widać jasno, że całość jest na prostej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę miło i przyjemnie.