opona rowerowa duro

Motocykliści lub kierowcy różnego rodzaju aut znakomicie wiedzą, że żeby zdołać weselić się swoim pojazdem podczas sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), należy go poprawnie przygotować. Wiele osób jednak nie wykorzystuje tożsamej zasady w stosunku do rowerów, a to znaczny błąd. Rower, jednakowo jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi własnego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie przeróżnych przejażdżek i rowerowych wypraw.

ogumienie rowerowe duro

Wprawdzie rower to nie samochód ani motocykl, w następstwie tego lista prac, jakie powinniśmy wykonać w trakcie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć i skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zatroszczyć się przed zainicjowaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto spowodować stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest uszkodzony, zanadto luźny czy też nadmiernie naciągnięty – należy go adekwatnie naciągnąć. Do tego należy go nasmarować wyjątkowym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – oprócz schematycznego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odszukamy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie żądają wymiany. W wypadku pęknięć lub przesadnego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie chcemy przecież, by w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, skutkiem tego należy uczynić poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką warto uczynić luz newralgicznych śrub konstrukcji roweru, a kiedy wynajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Do tego warto uczynić szczegóły oświetlenia – pragniemy przecież być widoczni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, jakie trzeba wykonać przed pierwszą przejażdżką. Po zimie należałoby także rower całkowicie umyć oraz pokryć ochronnymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie przyzwoiciej chroniony podczas całego sezonu.