kuchnia włoska w Krakowie

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz smacznie zjeść? Pośród licznych opcji, jakie proponuje kuchnia z Europy powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to mnogość smaków, połączeń oraz spora porcja składników odżywczych.

Typowe włoskie smaki

Naszym rodakom kuchnia włoska, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz czasem z owocami morza. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to również takie smakołyki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Popularne włoskie dania

Pasty to baza kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się makarony w dziesiątkach form. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie można dołączyć do tej potrawy. Fajna restauracja włoska Kraków Ryby, szeroki wybór mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna i przeróżne warzywa, powodują, że makarony nie są w stanie się znudzić.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Dobra włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto oraz mała ilość składników. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To też risotto, focaccia, minestrone i szeroki wybór deserów – np. granita czy panettone. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie skosztować wina czy pełnych aromatu serów- gorgonzoli, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film