jak wyleczyć alkoholika z nałogu 

Początek leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało końca. Ale nie powinieneś sam cierpieć. Jest wiele dostępnych metod terapii, które pomogą Tobie w zwalczeniu alkoholizmu, by wrócić do zdrowego i pełnego życia.

Terapia alkoholowa

Rozmaite elementy, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu powinno być pilnowane przez skład fachowców lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju są liczne środowiska leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez ekspertów, jacy pomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą świętować Twoje sukcesy oraz współdziałać z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej aniżeli połowa osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób jakie nawracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego lub też ambulatoryjnego, należy uczestniczyć w lokalnych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najbardziej odpowiedni czas na terapię?
Przed nawiązaniem kuracji figura musi w pierwszej kolejności rozpoznać swój stan oraz posiadać ochotę opuścić alkohol. Czasami jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny bądź przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Kojarzy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o przesadne picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja pomaga również nawiązać debatę na temat przystępnych opcji kuracji i pomocy.

Nie ma należytego czy też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednakże nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować wiele pobocznych problemów, takich jak komplikacje zdrowotne, tarapaty finansowe, kłopoty z relacjami i zakłócenia zawodowe.